Bakopa drobnolistna – na co może pomagać?

Bakopa drobnolistna to roślina o wielokierunkowym działaniu zdrowotnym, która wykazuje właściwości przeciwutleniające, stymuluje wzrost żywotności komórek śluzówki i wspiera procesy służące odbudowie funkcji mentalnych. Ma również działanie przeciwzapalne i polecana jest osobom, które przechodzą leczenie chorób neurodegradacyjnych oraz wszystkim zdrowym, którzy pracują w zawodach wymagających skupienia. Bakopa drobnolistna wspomaga prawidłową pracę mózgu i zdolność koncentracji. Jakie jeszcze ma właściwości i jakie produkt najlepiej zakupić, by był skuteczny i wartościowy?

Właściwości przeciwbakteryjne i działanie bakopy drobnolistnej

Bakopa drobnolistna zwana inaczej brahmi wykazuje działanie ochronne dla komórek nerwowych organizmu, szczególnie tych znajdujących się w mózgu i odpowiadających za działanie funkcji poznawczych. Jest to produkt nie tylko wspierający koncentrację, skupienie i pamięć, ale również znoszący stany lękowe i uczucie senności. To niezwykle ważne dla osób zabieganych, zapracowanych i na stanowiskach wymagających myślenia analitycznego i skupienia.

Ponadto suplement diety zawierający brahmi wykazuje działanie przeciwdepresyjne, gdyż ekstrakt z bakopy to z natury surowiec uspokajający. Jego zażywanie prowadzi do zwiększania poziomu dopaminy – istotnego neuroprzekaźnika, który bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu połączeń komórek nerwowych.

Bakopa drobnolistna – zioło o wielokierunkowym działaniu prozdrowotnym

Badania kliniczne dowodzą, że substancja zawarta w suplementach diety z brahmi (zarówno występująca w roślinach w stanie naturalnym, jak i bakopa hodowana in vitro) to produkt w znacznym stopniu polepszający pamięć i wykazujący także właściwości przeciwgrzybicze. Bakopa drobnolistna wspiera też leczenie chorób neurodegeneracyjnych i ma działanie przeciwdrgawkowe, dzięki czemu sprawdza się u dzieci chorych na różne formy epilepsji i wpływa korzystnie na zmniejszenie stanu lękowego.

Bacopa monnieri w postaci ekstraktu zwana jest „rośliną życia” od setek lat stosowaną w tradycyjnej hinduskiej medycynie. Suplement diety z jej zawartością wykazuje te same właściwości farmakologiczne co jej odpowiednik w formie naturalnej stosowany w dawnych cywilizacjach.

Jak stosować ekstrakt z bakopy?

Bakopa drobnolistna należy być zażywana zgodnie z przypisaną dawką. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Może to wywołać niepożądane skutki uboczne, jak np. suchość w jamie ustnej. Należy pamiętać, że dla zachowania zdrowia i wysokiej sprawności intelektualnej niezbędny jest zdrowy sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Bakopa drobnolistna dostępna w ofercie OstroVit to jedynie wsparcie w codziennym funkcjonowaniu organizmu.

Jak stosować retinol przy trądziku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *