Chirurgia plastyczna — kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Zabiegi chirurgii plastycznej zyskują na popularności w ostatnich latach. Jest to obszar medycyny, który pozwala na dokonywanie zmian w wyglądzie naszego ciała. Chirurgia plastyczna pozwala nie tylko poprawić zewnętrzny wygląd, ale również i ogólny stan zdrowia. Dlatego istnieje wiele zróżnicowanych zabiegów, które przeprowadza się niemalże na każdej części naszego organizmu. Jakie są najczęstsze powody wizyty w gabinecie chirurgii plastycznej i kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Brak akceptacji własnego wyglądu

Podstawową przyczyną, dla której większość osób zgłasza się po pomoc do chirurga plastycznego, jest problem z brakiem akceptacji własnego wyglądu. Mankamenty w sylwetce, czy też widoczne oznaki starzenia się oraz zmiany i deformacje w wyglądzie ciała powstałe w wyniku chorób lub wypadków negatywnie wpływają na nasz odbiór siebie, a przez to i na zdrowie psychiczne. Dlatego jeśli chcemy móc pewnie czuć się we własnym ciele, warto skorzystać z pomocy chirurga plastycznego. Zabiegi chirurgii plastycznej przeprowadzane są niemalże w każdej grupie wiekowej. Oczywiście ostateczna decyzja o przeprowadzeniu operacji plastycznej zależeć będzie od lekarza, który ją przeprowadzi. Wszystko ze względu na to, że musi ocenić stan zdrowia pacjenta oraz zasadność i powodzenie danego zabiegu. Do najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej, które mają wpływ na nasz zewnętrzny wygląd, należy korekcja odstających uszu, korekta kształtu i rozmiaru nosa, czy też redukcja widoczności blizn bądź znamion.

Redukcja oznak starzenia się

Wiele osób chce jak najdłużej zachować młody wygląd. Z tego powodu decyduje się na zabiegi chirurgii plastycznej. Pozwalają zarówno na wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie ciała, jak i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej (liposukcja). Chirurgia plastyczna daje dużo trwalsze efekty niż medycyna estetyczna. Dlatego jest tak chętnie wybieranym sposobem na poprawę wyglądu. Jeśli chcemy pozbyć się zmarszczek i unieść owal twarzy, to często wykonywanym zabiegiem jest lifting twarzy. Polega na naciągnięciu skóry oraz usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z newralgicznych części twarzy i szyi. Można również zdecydować się na lifting poszczególnych części twarzy, jak brwi, powiek czy samej szyi.

Zabiegi modelujące sylwetkę

Szczupła sylwetka jest marzeniem wielu kobiet i mężczyzn. Jeśli zdrowy tryb życia nie przynosi efektów, w postaci utraty wagi, to jest to dobry moment na skorzystanie z pomocy chirurga plastycznego. Podczas zabiegów chirurgicznych można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z każdej części ciała. Dodatkowo zabiegi chirurgiczne odchudzające umożliwiają usunięcie nadmiaru skóry, który została po redukcji tkanki tłuszczowej, co najczęściej przeprowadza się podczas modelowania brzucha lub ud. Do innych zabiegów chirurgicznych wpływających na wygląd sylwetki należą operacje piersi. Mowa tu zarówno o powiększaniu, jak i ich pomniejszaniu.

Jeśli chcesz poddać się zabiegowi chirurgii plastycznej, koniecznie umów się na konsultacje do specjalisty. Rozwieje on wszelkie wątpliwości oraz zaproponuje zabieg, który będzie najbardziej efektywny w przypadku Twojego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *