Co brać na kaca? Skorzystać z kroplówek z domowej pomocy medycznej

Właściwy stan zdrowia zależy od wielu czynników – dobrej diety, ruchu, braku czynników stresujących. Normalne funkcjonowanie oparte jest przede wszystkim o równowagę metaboliczną i prawidłowe nawodnienie organizmu. Problem może pojawić się wówczas, gdy wypijemy więcej alkoholu niż zazwyczaj. Wówczas mogą pojawić się nieprzyjemne objawy, charakterystyczne dla kaca. A jeśli wpadliśmy w sidła nałogu alkoholowego, problem jest znacznie poważniejszy. Samo odstawienie alkoholu wymaga specjalistycznego leczenia i dalszej terapii, jednak jednorazowe zatrucie alkoholowe wcale nie musi być dla nas problemem.  Odtrucie alkoholowe kojarzy się nam z uzależnieniem i jego leczeniem. Tymczasem odtruwanie alkoholowe może być przeprowadzane w warunkach domowych. Doraźny detoks alkoholowy, oparty na przyjmowaniu kroplówek na kaca, staje się coraz bardziej popularny. Jak wygląda takie doraźne odtrucie alkoholowe? Czym jest zespół abstynencyjny? Jakie są objawy zatrucia? Jak kroplówka na kaca pozwala oczyścić organizm z resztek alkoholu?

Odtruwanie alkoholowe

Skuteczny detoks, który niweluje ciąg alkoholowy, przywracający prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i innych układów, przez bardzo długi czas był dostępny jedynie w konkretnych klinikach, gdzie specjalistyczna opieka lekarzy dbała o bezpieczeństwo pacjenta. Można by zapytać, jak przebiega detoks alkoholowy w takich placówkach.

Przede wszystkim, istotne jest przerwanie ciągu alkoholowego, do którego potrzebna jest wola pacjenta. Nie zawsze jest to proste. Człowiek uzależniony od alkoholu (a także substancji psychoaktywnej) obawia się zazwyczaj ocen społecznych czy objawów związanych z odstawieniem używki. Jeśli już jednak się na to zdecyduje i trafi do wyspecjalizowanej placówki, zazwyczaj poddawany jest on podstawowym badaniom jak np. badanie krwi, określany jest jego ogólny stan zdrowia. Wdraża się także terapię indywidualną.

A na czym polega odtrucie alkoholowe przy zwykłym kacu? Czasem zdarzy nam się wypić nieco za dużo, a następnego dnia musimy mieć trzeźwy umysł. Nieprzyjemne objawy kaca mogą nam owe plany zaburzyć. W takim przypadku należy przeprowadzić detoks alkoholowy. Na czym więc polega odtruwanie alkoholowe w takim „lekkim” przypadku? Mówiąc wprost – na wypłukaniu resztek alkoholu, wsparciu procesów regeneracyjnych naszego organizmu oraz uzupełnieniu niedoborów substancji odżywczych. W ramach takiego odtrucia alkoholowego możemy także brać różne leki przeciwbólowe.

Objawy zatrucia alkoholowego, co to jest delirka?

Aby zrozumieć nieco więcej, musimy rozróżnić dwa niepokojące stany – delirkę oraz zatrucie alkoholowe. Delirka czyli tzw. biała gorączka to zaburzenie psychiczne powiązane z chorobą alkoholową. Występuje ona w sytuacji tzw. zespołu abstynencyjnego, gdy nagle zrezygnujemy z alkoholu lub bardzo zmniejszymy dotychczasową jego dawkę.

Delirce towarzyszą często niepokojące objawy tj. drżenie mięśni, drgawki, zaburzenia świadomości, urojenia, omamy, pobudzenie psychoruchowe, niepokój agresja, trudność w zasypianiu, gorączka, wymioty, nudności, podwyższenie ciśnienia tętniczego.

Tymczasem zatrucie alkoholowe to stan tymczasowy, trwający zazwyczaj kilka godzin. To stan, gdy wypijemy za dużo alkoholu. Do objawów klasycznego zatrucia należą między innymi bóle głowy, nudności, uczucie rozbicia, nadwrażliwość na bodźce, brak apetytu, czasem także drżenie rąk.

Co na kaca?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie co na kaca będzie najlepsze, odpowiedź brzmi – to zależy.

W warunkach domowych przydadzą się takie rozwiązania jak przyjmowanie odpowiedniej ilości witamin, odpowiednie nawodnienie organizmu, skorzystanie ze świeżego powietrza (spaceru), wzięcie orzeźwiającego prysznica, spożywanie lekkostrawnych posiłków czy wzięcie standardowej tabletki na kaca. Wszystkie te metody mają jedną wadę – nie działają od razu i jedynie nieco łagodzą przykre objawy zatrucia alkoholowego. Można to porównać do leczenia przeziębienia – brane na niego leki łagodzą objawy, jednak nie skracają samej choroby.

Odtrucie organizmu w przypadku metod domowych jest raczej powolne i „symulowane”. Czy jest zatem bardziej skuteczne odtruwanie organizmu?

Kroplówka na kaca

Wiesz już, że standardowe odtruwanie organizmu bywa długotrwałe. Ale czy wiesz, że oczyszczanie organizmu z toksyn po spożyciu alkoholu wcale nie musi być uciążliwe? Możesz bowiem skorzystać z metody tzw. kroplówki na kaca.

Jest ona bardziej skuteczna niż zwykłe tabletki, na co wpływa ma fakt, że związki niezbędne nam do tego, by mieć wzmocniony organizm, podawane są nam dożylnie, bezpośrednio do krwioobiegu. Dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć niemal natychmiastowe efekty i poczuć ulgę.

Sam zabieg jest niezwykle prosty i polega na uzupełnieniu niedoborów z pomocą dożylnej płynoterapii. Taka kroplówka szybko i skutecznie nawodni nasz organizm, uzupełni poziom wypłukanych elektrolitów. Dodatkowo, w razie potrzeby, można rozszerzyć taką terapię np. o leki o działaniu uspokajającym, hamującym wymioty itp.

Kroplówki witaminowe

Oczyszczanie organizmu za pomocą kroplówek oparte jest o roztwór soli fizjologicznej. W jego skład wchodzi także glukoza, magnez czy mieszanina elektrolitów.

Dzięki temu, szybko eliminujemy przyczyny złego samopoczucia po spożyciu alkoholu. Dodatkowo, w zależności od wybranego rodzaju kroplówki, może ona zawierać także inne substancje przyspieszające regenerację, oczyszczanie wątroby czy neutralizację wolnych rodników. W składach kroplówek możemy znaleźć np. witaminę c, ornitynę, koenzym q10 czy witaminy grupy B.

Domowa pomoc medyczna

Jeśli mieszkasz w okolicy Trójmiasta i potrzebujesz domowej pomocy w ramach kaca lub objawów związanych z upojeniem alkoholowym, zachęcamy do skorzystania z usług wykwalifikowanego personelu.

Mamy wieloletnie doświadczenie w dyskretnym dojeździe do pacjenta o każdej porze dnia i nocy, we wszystkie dni tygodnia, 365 dni w roku.

W ramach wizyt, uzyskasz pomoc wykwalifikowanej pielęgniarki, która przeprowadzi rozległy wywiad medyczny i poda ci odpowiednią kroplówkę.

Celem naszych usług jest złagodzenie fizycznych objawów kaca i zespołu abstynencyjnego u osób uzależnionych. Pamiętaj jednak, że jeśli masz problem z alkoholem, nasza wizyta nie zastąpi profesjonalnej terapii.

Jeśli jednak potrzebujesz incydentalnej pomocy – jesteśmy także do twojej dyspozycji!

Najpopularniejsze stroje kąpielowe w sezonie 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *