Farbujesz włosy? Sprawdź, jak o nie zadbać!

Pielęgnacja włosów farbowanych jest bardzo ważnym elementem troski o zachowanie ich dobrej kondycji oraz wyglądu. Częsta koloryzacja może bowiem przyczyniać się do osłabienia włosów i zwiększonej utraty wody, a to grozi przesuszeniem. Suche, sztywne włosy nie wyglądają estetycznie. Trudno też nad nimi zapanować i nadać im pożądany wygląd. Dlatego, aby uniknąć ich zniszczenia, trzeba skupić swoją uwagę na systematycznej i starannie dopasowanej do potrzeb włosów pielęgnacji. Na czym powinna ona polegać i jak należycie zadbać o farbowane włosy, aby odzyskały zdrowy wygląd? Oto kilka wskazówek.

Postaw na sprawdzone produkty

Produktów przeznaczonych do mycia i pielęgnacji włosów jest mnóstwo. Z tego powodu często trudno właściwie dopasować ich rodzaj do potrzeb włosów. Tymczasem niewłaściwie dobrane, zamiast niwelować problem, mogą przyczyniać się do jego pogłębiania. Dlatego warto poświęcić nieco uwagi na wybór dobrych i sprawdzonych preparatów. Czym się kierować w swoich decyzjach? Na pewno pod uwagę należy wziąć markę danego produktu. Jeśli cieszy się ona zaufaniem klientów, potwierdzonym dobrymi opiniami, wówczas szanse na to, że ich zastosowanie przyniesie pożądane rezultaty, jest zdecydowanie większe. Ważne jest również dostosowanie rodzaju produktów do stanu włosów. Jeśli poddajemy włosy częstej koloryzacji, najlepiej sięgnąć po kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. Znajdują się w nich składniki dostosowane do szczególnych potrzeb tego rodzaju włosów oraz substancje, które dodatkowo wzmacniają kolor i zabiegają jego wypłukiwaniu. Chronią więc kolor, jednocześnie pielęgnując włosy. Dobrze, aby wśród nich znalazły się substancje pochodzenia roślinnego, takie jak olejki, np. z awokado, olej jojoba, oraz wyciągi z roślin, np. wyciąg z aloesu czy też proteiny pszenicy.

Zadbaj o systematyczność

Nawet najlepsze preparaty nie będą miały szansy odpowiednio zadziałać, jeśli nie będą stosowane systematycznie. Warto o tym pamiętać. Absolutnym minimum w zakresie domowej pielęgnacji jest nakładanie odżywki po każdym myciu włosów. To bardzo ważny zabieg, który nie pochłania wiele czasu, za to może wiele zmienić w wyglądzie oraz kondycji włosów. W zależności od potrzeb można wybrać odżywkę przeznaczoną do spłukiwania lub odżywkę bez spłukiwania, którą można pozostawić na włosach. Aby uniknąć ryzyka nadmiernego obciążenia włosów, odżywki zwłaszcza bez spłukiwania zaleca się nakładać od połowy długości włosów. Codzienną pielęgnację powinny uzupełniać maski do włosów, a więc produkty o bardziej skoncentrowanym działaniu. Najczęściej zaleca się stosować je 1 – 2 razy w tygodniu. Wybraną maskę należy nałożyć na włosy i pozostawić przez kilka lub kilkanaście minut, a następnie dokładnie spłukać.

Nie zapomnij o ochronie

W przypadku włosów suchych i zniszczonych farbowaniem równie ważna jak pielęgnacja jest należyta ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz wpływem wysokiej temperatury, na której działanie włosy są narażone podczas suszenia oraz prostowania. Do ochrony włosów wykorzystuje się produkty termoochronne, które mają postać sprayów lub olejków. Te ostatnie służą do zabezpieczania szczególnie podatnych na zniszczenia końcówek włosów.

Najpopularniejsze stroje kąpielowe w sezonie 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *