Jak stosować retinol przy trądziku?

Kwas retinowy, retinoidy czy po prostu retinol to określenia tej samej substancji, której zalety w pielęgnacji skóry trudno przecenić. Stosowanie retinolu ma przede wszystkim działanie anti-aging, natomiast nie wszyscy wiedzą jak doskonale działa retinol w przypadku leczenia trądziku.

Retinol w leczeniu trądziku

Podobnie jak kwas hialuronowy retinol rekomendowany jest przede wszystkim do stosowania w celu opóźniania procesów starzenia nie skóry. Nie bez powodu nazywany jest on witaminą młodości. Kurację retinolem zaleca się jednak również osobom z trądzikiem, i to nie tylko tym zaskórnikowym, ale nawet tym różowatym. Przede wszystkim liczy się tutaj zdolność retinolu do przenikania warstwy rogowej naskórka i docieranie do głębszych partii skóry. Ta czysta witamina A przede wszystkim wspiera wzrost tkanki łącznej, przyczynia się do rozrastania komórek, a więc tym samym regeneracji zniszczonej skóry. Do stosowania retinolu przy trądziku skłania również zdolność retinolu do wyciszania procesów zapalnych w organizmie. Dodatkowo retinol reguluje pracę gruczołów łojowych, a tym samym zmniejsza wydzielanie sebum, co jest jednym z częstszych problemów przy trądziku.

Skuteczność kuracji retinolem

Czysty retinol to bardzo cenny składnik różnego rodzaju produktów przeznaczonych do cery trądzikowej, np. Dark Spot Fix Verso. Ten kosmetyk pokazuje, że produkty z retinolem sprawdzają się nie tylko w walce z samym trądzikiem, ale i jego skutkami. Kurację z czystym retinolem stosuje się bowiem także do walki z plamami pigmentacyjnymi, które mogą być spowodowane nie tylko wiekiem czy uszkodzeniami słonecznymi, lecz także właśnie trądzikiem. Retinol uwrażliwia skórę, pomaga więc także rozjaśniać blizny potrądzikowe, a tym samym zmniejszać ich widoczność. Dodatkowo retinol wspomaga produkcję kolagenu, produkty z dodatkiem grupy retinoidów świetnie sprawdzają się także przy wyrównywaniu kolorytu cery.

Jak dobrać stężenie retinolu?

Retinol należy do najlepiej przebadanych substancji wykorzystywanych w produktach dermatologicznych. Nie oznacza to jednak, że można go używać zupełnie dowolnie. Po inne produkty sięgać będziemy przy pielęgnacji skóry dojrzałej, inne przy walce z aktywnym trądzikiem, a jeszcze inne przy rozjaśnianiu blizn potrądzikowych czy słonecznych. Dlatego też zawsze przed zastosowaniem produktów z retinolem dobrze jest skonsultować się z dermatologiem i zapoznać również z listą skutków ubocznych oraz zasadami prawidłowej pielęgnacji skóry przy tego typu kuracjach.

Naturalne zakupy w sklepie kosmetycznym Nabea

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *