Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy?

Kriolipoliza to bezpieczna i nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na niskie temperatury niż inne komórki, co sprawia, że pod wpływem zimna ulegają one uszkodzeniu, a następnie są metabolizowane i usuwane z organizmu przez naturalne procesy. Zabieg ten jest stosowany w celu modelowania sylwetki, redukcji miejscowej otyłości i poprawy konturów ciała. Podczas jednego zabiegu jesteśmy w stanie usunąć do 35% niechcianego tłuszczu ze strefy poddanej zabiegowi.

Warto zwrócić uwagę na to, że kriolipoliza jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, który nie wymaga czasu rekonwalescencji. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności, nie odczuwając większego dyskomfortu. Efekty zabiegu są widoczne stopniowo w ciągu kilku tygodni po zabiegu, ponieważ organizm potrzebuje czasu na przetworzenie uszkodzonych komórek tłuszczowych i ich usunięcie. Mimo tych wszystkich zalet kriolipoliza nie jest zabiegiem dla każdego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazania i przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy.

Wskazania do kriolipolizy

 • Miejscowa otyłość – kriolipoliza jest skuteczna w redukcji miejscowej otyłości, zwłaszcza w obszarach, które są trudno osiągalne poprzez dietę i ćwiczenia, takich jak brzuch, uda, biodra, plecy czy podbródek.
 • Dobry stan zdrowia – pacjent musi być w dobrym stanie zdrowia ogólnego, aby poddać się zabiegowi. Przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca czy problemy z układem krążenia, mogą być przeciwwskazaniem.
 • Stabilna waga – osoby, które utrzymują stabilną wagę, są najlepszymi kandydatami do kriolipolizy. Zabieg nie jest metodą leczenia otyłości, ale pomaga skutecznie wymodelować sylwetki.
 • Realistyczne oczekiwania – pacjenci powinni mieć realistyczne oczekiwania co do rezultatów kriolipolizy ponieważ żaden zabieg nie zastąpi zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Przeciwwskazania do kriolipolizy

 • Ciąża i karmienie piersią – kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny poddawać się kriolipolizie ze względu na bezpieczeństwo dziecka ponieważ na tej grupie kobiet nie są prowadzone badania naukowe.
 • Choroby skóry – zabieg nie powinien być przeprowadzany na obszarach skóry, która jest uszkodzona, ma blizny, opryszczkę czy inną chorobę skóry.
 • Przewlekłe choroby – osoby z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca czy zaburzenia krzepliwości krwi, powinny unikać zabiegu kriolipolizy.
 • Zabiegi chirurgiczne – osoby, które poddały się niedawno zabiegom chirurgicznym na obszarze, który ma być poddany kriolipolizie, powinny odczekać pewien czas przed przystąpieniem do tego zabiegu.
 • Otyłość – kriolipoliza jest skuteczna w redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej, ale nie jest sposobem na walkę z otyłością.
 • Zespół Raynauda  – pacjenci cierpiący na zespół Raynauda, który jest reakcją skurczową naczyń krwionośnych na zimno, powinni unikać kriolipolizy z powodu ryzyka powikłań.
 • Zaburzenia krzepliwości krwi – osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi lub przyjmujące leki przeciwkrzepliwe mogą mieć większe ryzyko siniaków i krwawień po zabiegu.

Podsumowanie – najważniejsze informacje o kriolipolizie

Podsumowując, kriolipoliza jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Zabieg ten pozwala unikać konieczności poddawania się operacji chirurgicznej i długotrwałej rekonwalescencji. Jednakże, jak w przypadku każdego zabiegu ważne jest przeprowadzenie konsultacji z doświadczonym specjalistą, który może ocenić stan zdrowia pacjenta oraz zdecydować, czy jest on odpowiednim kandydatem do tego rodzaju zabiegu.

Dodatkowo należy pamiętać, że kriolipoliza to bezpieczna i skuteczna technologia o ile zabieg wykonywany jest na odpowiednim certyfikowanym urządzeniu (CoolTech lub Zeltiq), z wykorzystaniem oryginalnych membran oraz jeśli procedura przeprowadzona jest przez specjalistę z doświadczeniem. Jeśli chcesz zgłębić temat i poznać różnice jakie występują w dostępnych na rynku urządzeniach w różnych salonach kosmetycznych zapraszam serdecznie do wpisu: KRIOLIPOLIZA COOLTECH. Jest to wnikliwa analiza wykonana przez kosmetologa, z troski o bezpieczeństwo osób poddających się zabiegom. Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie zagubienie w ilość oferowanych zabiegów przez różne salony, nierzadko kuszących niską ceną zabiegu.

Warto jednak pamiętać, że przy wyborze tego zabiegu nie kierujemy się niską ceną, a bezpieczeństwem i skutecznością. A jeśli mimo wszystko czujesz niepewność, zapraszamy na bezpłatne spotkanie przy kawie ze specjalistą Hamak SPA Chill&Beauty. Kosmetolodzy w Hamak SPA mają wiedzę, doświadczenie i odpowiedni sprzęt. Potrafią doradzić i dopasować terapię do potrzeb. Co ważne, w Hamak SPA nikt nie wykona zabiegu jeśli nie jest on wskazany lub właściwy dla danego problemu. Pracujemy by pomagać i dlatego, że kosmetologia jest naszą pasją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *