Kiedy zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych ?

Chociaż chcielibyśmy wierzyć, że istnieje dokładnie określony wiek, w którym powinniśmy zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych – tak niestety nie jest. Trudno jest ustalić konkretny wiek, w którym powinno się zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy, ponieważ będzie to zależne nie tylko od biologicznego wieku danej osoby, ale też od stanu jej skóry, co z kolei ma związek z wieloma czynnikami wewnętrznymi, takimi jak: genetyka, zmiany hormonalne, metabolizm komórkowy i zewnętrznymi (zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie słoneczne, dieta, palenie papierosów, stres itp.).

Od około 25 roku życia rozpoczyna się naturalna utrata kolagenu, czyli białka w skórze, które zapewnia jędrność i elastyczność skóry. Ten fakt wskazuje na to, że profilaktyka przeciwstarzeniowa powinna zacząć się dość wcześnie. Nie musi to być krem przeciwzmarszczkowy. Na tym etapie podstawą pielęgnacji profilaktycznej jest krem do twarzy z ochroną przeciwsłoneczną oraz dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry poprzez profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Te dwa produkty powinny być elementem codziennej rutyny od najmłodszych lat. Promieniowanie UV i przesuszona skóra to główne czynniki starzenia się cery, ponieważ powodują zniszczenie kolagenu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Jeśli oznaki starzenia jeszcze nie zaczęły się pojawiać, odnosimy wrażenie, że jest za wcześnie na wdrożenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków przeciwstarzeniowych. Wiele osób jednak, trwając przy tym przekonaniu, zaczyna stosować krem przeciwzmarszczkowy zbyt późno. Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Podobnie jest w przypadku zmarszczek. Wyraźne zmarszczki mimiczne pojawiają się około 40-50 roku życia i są one znacznie trudniejsze do leczenia lub korygowania przy pomocy kremu. Biorąc pod uwagę fakt, że krem do twarzy nie czyni cudów, lepiej jest nie dopuścić do powstania głębokich zmarszczek, włączając odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, gdy tylko pojawią się drobne zmarszczki, przebarwienia czy tzw. kurze łapki w okolicach oczu. Taki moment nadchodzi zazwyczaj około 30 roku życia.

Nie zaczynaj też zbyt wcześnie

To ważna informacja. Dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji twarzy osób w bardzo młodym wieku, jak na przykład nawilżający krem do twarzy, powinny być wystarczające. Kremy przeciwzmarszczkowe
zawierają szereg składników aktywnych przeznaczonych do stymulowania syntezy kolagenu, co nie jest konieczne w wieku 20 lat, a może powodować niepotrzebne zużycie zasobów komórkowych w wieku, w którym nie jest to konieczne. Ponadto kremy do twarzy działające przeciwzmarszczkowo zwykle zawierają składniki natłuszczające, aby zrekompensować niski poziom natłuszczenia skóry dojrzałej, a to z kolei może powodować zatykanie porów oraz nadmierne świecenie się skóry.

Jakie kremy wybrać?

Jeżeli zatem zastanawiasz się jaki krem przeciwzmarszczkowy wybrać dla siebie to w zależności od tego, na jakim etapie jesteś, wybierz krem, aby zapobiec starzeniu się skóry, lub aby działać na oznaki starzenia. Kremy, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek, ujędrniają i nawilżają skórę. Zawierają w swoim składzie przeciwutleniacze, takie jak witamina C, witamina E, koenzym Q10 w zestawieniu z różnymi kwasami, które powodują, w zależności od ich stężenia, delikatne złuszczanie się najbardziej powierzchownych warstw skóry. Pozwala to zlikwidować lub zminimalizować drobne niedoskonałości cery.

Aby działać na oznaki starzenia, krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać silniejsze przeciwutleniacze w wysokich stężeniach, takie jak kwas ferulowy lub kwas retinowy (retinol), jeden z najbardziej wszechstronnych kwasów, doceniany w pielęgnacji cery dojrzałej. Mogą również zawierać kwas hialuronowy, zapewniający nawilżenie skóry, lipidy, które pomagają nam zastąpić utraconą z wiekiem fazę tłuszczową oraz składniki aktywne depigmentujące, które służą ujednoliceniu kolorytu skóry.

Naturalne zakupy w sklepie kosmetycznym Nabea

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *