Kolagen i jego właściwości

Czym jest kolagen okiem pielęgniarki?

Kolagen to biopolimer, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Jest białkiem, które spaja i nadaje jędrność tkankom. Niestety, wraz z wiekiem, kolagen traci swoje właściwości. Za jego świetne właściwości odpowiada specjalna, zaawansowana struktura molekularnej sprężyny. Włókna kolagenowe mają ogromne znaczenie.  Najważniejszym składnikiem do syntezy kolagenu jest witamina C.

Najwięcej kolagenu znajduje się w tkance łącznej, z której zbudowane są kości, ścięgna, chrząstki i skóra. Ponadto, kolagen jest niezwykle ważny dla naszych mięśni i naczyń krwionośnych.

Dlaczego warto suplementować kolagen?

Kolagen wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego układu trawiennego i krwionośnego, a także na przebieg naszych procesów metabolicznych oraz na kondycję stawów. Kolagen pomaga kontrolować ciśnienie krwi. Rozszerza tętnice i pozwala na ich oczyszczenie z tłuszczu. Ponadto, wspiera regenerację uszkodzonych ścian komórkowych i dostarcza do organizmu lecznicze aminokwasy. Ponadto, kolagen umożliwia przemianę glukozy w energię, co sprzyja utracie zbędnych kilogramów. Ma także właściwości pozwalające na nawilżenie stawów, co wspomaga ich regenerację.

Suplementacja kolagenu

Kolagen występuje w żelatynie spożywczej, galaretkach, kurzych łapkach i podrobach – to tam występuje czysty kolagen. Aby wspomóc jego działanie, warto zadbać, aby w naszej diecie było sporo produktów bogatych w witaminę C oraz witaminę E. Bardzo ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu – powinno się wypijać nawet dwa litry wody dziennie. Właściwości kolagenu są naprawdę imponujące. Najszybciej zobaczymy je po stanie naszej skóry włosów i paznokci.

Kolagen rybi, inaczej kolagen morski

Na rynku dostępnych mamy wiele suplementów z kolagenem. Wyróżniamy kolagen rybi i kolagen zwierzęcy. Suplementy te dostępne są w wielu różnych formach. Możemy kupić na przykład kolagen na stawy, który będzie świetny, by zadbać o kondycję naszych stawów. Kolagen w tabletkach, który wpłynie na kondycję naszej skóry. Najbardziej polecany jest kolagen rybi. Jest pozyskiwany z skóry i łusek ryb morskich jak tuńczyk, rekin, czy dorsz. W dodatku, kolagen morski ma strukturę najbardziej podobną do kolagenu ludzkiego i jest dobrze przyswajalny. Dobrze jest wybrać suplement, który oprócz kolagenu ma także witaminę C i kwas hialurownowy. Suplementacja kolagenu może okazać się bardzo korzystna w wielu przypadkach. Niedobór kolagenu może zniszczyć nasze stawy i skórę, a nawet układ krwionośny, dlatego warto zainwestować w suplementy diety zawierające kolagen. Suplementacja kolagenu sprawi, że żaden botox nie będzie już potrzebny.

Odkryj perłę urody: Salon Kosmetyczny w Bielsku-Białej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *