Modowy must have- opaska na włosy

Opaska na włosy niegdyś kojarzona ze stylem mam z lat 90 lub dziecięcą ozdobą dzisiaj powraca do łask. Nie jest już tylko przydatnym akcesorium do włosów, które miało za zadanie utrzymać naszą fryzurę w ryzach. Obecnie opaska do włosów podbija modowe wybiegi zaskakując swoją formą.

Do koloru do wyboru- rodzaje opasek do włosów 

Rynek modowy szybko wypełnił się przeróżnymi rodzajami opasek. Możemy wybierać między opaskami sztywnymi, powleczonymi bawełną, welurem czy aksamitem, opaskami gładkimi, opaskami materiałowymi miękkimi, które związujemy albo nad karkiem, tworząc finezyjne kokardy lub puszczając luźno wzdłóż włosów, opaskami szerokimi z wiązaniem nad linią włosów. W sklepach internetowych pojawiała się również opaski do włosów z metalu, bogato zdobione sztucznymi  kamieniami, perłami czy wyszywane koralikami. Bardzo mode i popularne za sprawą influencerek stały się opaski z charakterystycznym supełkiem, stylizowane na lata 60.

Opaska do włosów na wielkie wyjście

Coraz częściej opaska do włosów wykorzystywana jest jako ozdoba fryzury na wieczorne wyjścia oraz przyjęcia. Ten modny dodatek zyskał też popularność jako element fryzury ślubnej. Współczesne panny młode chętnie sięgają po opaski- od delikatnie zdobione, po drapowane wysokie opaski, przypominające swoim wyglądem tiary. Szczególną sympatią cieszą się wśród rustykalnych stylizacji ślubnych opaski ze sztucznych lub prawdziwych kwiatów. Sztuczne kwiaty osadzane są na elastycznej gumce, lub mocowane na gładkiej opasce. Żywe kwiaty upina się na opasce przy pomocy drucików florystycznych. Dobrze dobrana opaska do włosów może być idealnym dodatkiem do fryzury- zarówno na wieczorne wyjście z przyjaciółmi jak i na wielkie wyjścia.

Opaski do włosów: pomysły i inspiracje

Opaska do włosów może ułatwić nam codzienną stylizacje włosów. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na wykorzystanie opaski do włosów:

– pomysł na opaskę materiałową miękką a’la Brigitte Bardote: nawiń włosy na wałki, lub zrób większe loki lokówką. Delikatnie przeczesz je palcami. Włosy z nad czoła lekko podnieś do góry używając pudru objętościowego. Miękką opaskę materiałową nałóż na czubek głowy, jej końce zwiąż pod włosami.

– pomysł na zdobioną opaskę do włosów: włosy wyprostuj, używając prostownicy. Po środku głowy zrób przedziałek, a włosy skieruj za ramiona. Nałóż opaskę a włosy zabezpiecz delikatnie lakierem.

Opaska do włosów to szybki sposób na nadanie charakteru naszym włosom. Fryzury z wykorzystaniem opaski do włosów są proste do wykonania, a mogą w zaskakujący sposób podkreślić naszą stylizacje.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *