Nanoplastia – bezpieczne prostowanie włosów

Nanoplastia, termin wymyślony przez dr Harolda Katza – endoskopowego chirurga plastycznego inreensa – to zabieg medyczny mający na celu przekształcenie struktury włosów w celu uzyskania bardziej symetrycznego wyglądu. Zabieg cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Warto zrozumieć, czym właściwie jest, kto ją wykonuje i z czym się to wiąże. Nanoplastyka nie jest prostym rozwiązaniem do przeszczepu włosów; jest to raczej zabieg rekonstrukcyjny, który trwale koryguje każdy problem wypadania włosów.

Odbywa się to za pomocą lasera zwanego TRK lub kwasem trichlorooctowym. Gdy kwas ten odparowuje na powierzchni skóry, pozostawia cienką warstwę martwej keratyny (lub „keratynocytów”). Ta warstwa martwej keratyny wraz z nieuszkodzonymi mieszkami włosowymi leczy uszkodzone mieszki włosowe. Chociaż niektóre skutki uboczne tej procedury obejmują zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienie, można je łatwo przezwyciężyć stosując kremy do stosowania miejscowego. Ważne jest również, aby wiedzieć, że chociaż nanoplastyka może trwale skorygować płaskie falowane lub kręcone włosy, nie dotyczy to wszystkich rodzajów włosów: melanina nie jest tracona tylko dlatego, że otrzymuje się inny kolor włosów.

Podczas nanoplastii chirurdzy używają krótkich impulsów laserowych, aby rozgrzać pasma keratyny. Ciepło jest tak delikatne, że powoduje jedynie lekki dyskomfort. Następnie technicy nakładają leczniczy krem, aby przygotować pasma włosów do przyszłych zabiegów. Zabieg najlepiej sprawdza się u osób o jasnej karnacji i ciemnych lub kręconych włosach, gdzie ilość kosmyków jest niewielka. Po wykonaniu tej procedury możesz wyjść i wyglądać na zrelaksowaną, zamiast chować się za tym kręconym warkoczem!

Co to jest nanoplastia?

Głównym celem nanoplastii jest regeneracja i wygładzenie włosów. Efekt wygładzenia jest jednak tylko efektem ubocznym. W przypadku prostownic do włosów keratynowych jest też odwrotnie.

W przeciwieństwie do zabiegów keratynowych, zabieg może działać na każdym rodzaju włosów. Za pomocą nanomateriałów węglowych zabieg wykorzystuje formę ciepła, aby dosłownie spalić mieszek włosowy od wewnątrz. W rezultacie pasmo włosów po zabiegu będzie delikatniejsze, gładsze, bardziej miękkie i bardziej podatne na kontrolę. Kuracja przede wszystkim leczy każdy rodzaj zniszczonych włosów, a pozostałym kosmykom dodaje wygładzenia, odżywienia i ochrony. Należy jednak zauważyć, że ten rodzaj leczenia nie może działać na włosy Afroamerykanów lub Azji, ponieważ większość włosów Afroamerykanów i Azji nie zawiera kolagenu.

Ta forma leczenia wykorzystuje bardzo małe urządzenia, które przypominają pistolet do tatuażu, a nawet pędzel. Jest to narzędzie do aplikacji, które wykonuje rzeczywistą pracę polegającą na spalaniu zniszczonych włosów. Gdy mieszek włosowy zostanie uszkodzony, jego śmierć i wypadnięcie zajmie od sześciu do ośmiu tygodni. Aby uzyskać pożądane rezultaty, kurację należy wykonać przez kilka tygodni, aby odbudować uszkodzoną strukturę i wzmocnić ją. Po zabiegu nanoplastii leczone pasmo będzie mocniejsze, zdrowsze i będzie miało mniej rozdwojonych końcówek niż włosy nieleczone.

Nanoplastia włosów – uzyskaj gładki wygląd!

Nanotechnologia włosów na zawsze zmieniła prostowanie włosów. Proces ten wykorzystuje mieszki włosowe zwierząt, aby ludzkie włosy były gładkie i lśniące, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej tekstury. Teraz nie musisz tkwić w peruce lub krótkich włosach z powodu złych włosów. Możesz wygładzić ulubione włosy i jednocześnie zadbać o ich piękny wygląd.

Nanoplastia włosów, czyli prostowanie keratyną, to nowsza i znacznie skuteczniejsza forma modyfikacji włosów. Podczas zabiegu mistrz poskramiacza włosów w salonie wykorzystuje wyłącznie profesjonalne produkty o naturalnym składzie, bez żrących środków chemicznych, co zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji. Zastosowane produkty składają się z wysokiej jakości białek keratynowych, które są mieszane z witaminami, minerałami i olejkami eterycznymi, aby stworzyć całkowicie naturalny produkt, który dobrze współpracuje z ludzkim organizmem.

Profesjonalny technik nanoplastii włosów zastosuje powłokę nitrylową, aby pokryć skórę głowy, jednocześnie nakładając na nią wysokiej jakości grzebień z naturalnej pianki na bazie keratyny. Po umieszczeniu grzebienia na skórze głowy technik zakrywa włosy osłoną termoochronną. Następnie technik używa urządzenia elektrycznego o niskiej emisji, aby dokładnie podgrzać keratynową piankę do około 150 stopni F, co ułatwia włosom penetrację i wiązanie z naturalnym kolagenem i elastyną we włosach. Korzystając z tego procesu, technik następnie używa drugiego grzebienia, aby gładko pokryć końce włosów, aby dalej przylegały do ​​ciała włosów. Na koniec technik umieszcza grzebień i osłonę termiczną z powrotem w dłoni, tworząc ciasny pierścień nanoplastii włosów, który utrzymuje się przez tygodnie.

Nanoplastia włosów – niedrogi sposób na odrastanie włosów

Nanoplastia włosów to technika medyczna, która umożliwi włosom połysk i jedwabistość, manipulując cząsteczkami samego włosa. Jeśli po raz pierwszy usłyszałeś pojęcie tego procesu, najprawdopodobniej interesuje Cię nowa kuracja, która wpływa na strukturę włosa od wewnątrz. Istnieje wiele korzyści z używania nanotechnologii do włosów, a jeśli tracisz włosy, nadszedł czas, aby odzyskać włosy i zastosować najlepsze możliwe techniki w leczeniu problemu. Proces działa poprzez umożliwienie niektórym rodzajom białek wnikania bezpośrednio do łodygi włosa, stymulując wzrost włosów i poprawiając ogólny stan włosów. Może być stosowany zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, niezależnie od wieku i kondycji włosów.

Metoda ta ma wiele zalet w porównaniu z innymi zabiegami i nie musisz się martwić o żadne skutki uboczne, tak jak w przypadku innych zabiegów, takich jak minoksydyl, chirurgia laserowa i przeszczep włosów. Podczas tego procesu nie ma przestojów i zajmuje to tylko kilka godzin, w zależności od rodzaju zabiegu, który przechodzisz. Jedynym minusem tego zabiegu jest to, że trwa tylko miesiąc, a w niektórych przypadkach nawet trzy miesiące. Dla większości ludzi to więcej niż wystarcza i są w stanie zobaczyć wyniki tego samego dnia, w którym poddają się zabiegowi.

Korzystanie z tego rodzaju techniki może poprawić ogólny wygląd włosów, ale tak naprawdę nie zmienia struktury samych włosów; dlatego nie można tego nazwać efektem długotrwałym. Jeśli zastosujesz ten zabieg jako długotrwały efekt, to procedura faktycznie wpłynie na strukturę twoich włosów. Jeśli chcesz zachować naturalną strukturę włosów i skorzystać z dobrego salonu do zabiegu, przekonasz się, że osiągnięcie pożądanych rezultatów nie jest wcale trudne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *