Przedłużanie włosów – czy to jest bezpieczne?

Przedłużanie włosów staje się coraz bardziej popularne. Przerzedzone włosy raczej nie dodają nam uroku ani pewności siebie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by zmienić wygląd naszych włosów i dodać sobie pewności siebie. Oto co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przedłużanie włosów.

  1. Przedłużanie włosów – na czym to polega?
  2. Metody przedłużania włosów

Marzysz o długich, lśniących i gęstych włosach? Prawda jest taka, że większości z nas bardzo ciężko osiągnąć taki efekt. Zapuszczanie włosów to proces, który trwa wiele lat, a i tak może się okazać, że nie osiągniemy satysfakcjonujących nas efektów. Jeśli nie chcesz tak długo czekać, skorzystaj z jednej z metod przedłużania włosów.

1. Przedłużanie włosów – na czym to polega?

Zastanawiasz się, czy przedłużanie włosów jest w pełni bezpieczne? Nie wiesz, na czym dokładnie polega ten zabieg? Podpowiadamy.

Jeśli twoje naturalne włosy zbyt wolno rosną lub są rzadkie i pragniesz zagęszczenia włosów, możesz osiągnąć upragniony efekt dzięki zabiegowi przedłużania, który jest bezbolesny i bezinwazyjny. Zabieg ten obecnie oferuje większość salonów fryzjerskich. Co więcej, ceny stały się na tyle przystępne, że piękne długie włosy znalazły się w zasięgu każdej z nas.

Do przedłużania włosów używa się pasm sztucznych (tańszych) włosów lub naturalnych, za które trzeba zapłacić znacznie więcej. W obu przypadkach efekt jest natychmiastowy, ale w dużej mierze zależy on od stany naturalnych włosów – długości naturalnych kosmyków, kondycji włosów oraz skóry głowy. Jeśli twoje włosy naturalne są w bardzo złej kondycji, lepiej zrezygnuj z zabiegu, by dodatkowo nie osłabić cebulek włosów. Oczywiście warto zaufać specjaliście, który doradzi odpowiednią, bezpieczną metodę przedłużania / zagęszczania włosów. Przy każdym zabiegu przedłużania włosów należy doczepić kilkadziesiąt pasemek.

2. Metody przedłużania włosów

Przedłużanie włosów to termin ogólny. Wyróżniamy kilka metod tego zabiegu. Czym się charakteryzują?

  • przedłużanie włosów metodą kanapkową – jedna z tańszych metod, pasma grupuje się niczym składniki w kanapce
  • przedłużanie włosów metodą keratynową – metoda keratynowa, nazywana również metodą „na ciepło”, polega na przymocowaniu włosów przy pomocy specjalnej zgrzewarki lub pistoletu z wkładem keratynowym
  • włosy przedłużane na mikroringi – włosy przedłużane są za pomocą niewielkich obrączek (aluminiowych, silikonowych lub miedzianych)
  • przedłużanie włosów ultradźwiękami – doczepiane włosy łączy się za pomocą zgrzewarki, która wykorzystuje ultradźwięki
  • Metoda clip-in – pasma doczepiane przy pomocy klamerek, świetna metoda na przedłużanie i zagęszczanie włosów na specjalną okazję

Każda z tych metod różni się także ceną za zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *