Suszarka do włosów – jak wybrać najlepszą?

Suszarka do włosów to popularne urządzenie, którego główną funkcją jest szybkie suszenie fryzury. Jednak współczesne suszarki często są wyposażone również w inne ciekawe funkcje. Sprawdź, jak wybrać dobrą suszarkę do włosów!

Na rynku są dostępne coraz bardziej zaawansowane suszarki do włosów. Czym się kierować przy wyborze idealnej suszarki? Dowiesz się tego po przeczytaniu naszego poradnika!

Regulacja temperatury i inne ważne parametry suszarek do włosów

Jednym z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić przy zakupie suszarki do włosów, jest jej moc. Im wyższa moc, tym wydajniej pracuje urządzenie. Najszybszy efekt suszenia można osiągnąć, używając suszarki o mocy 2000-2400W. To idealne rozwiązanie przede wszystkim dla grubych i gęstych włosów. Warto jednak pamiętać, że silny podmuch powietrza może niszczyć cienkie i delikatne włosy. Dlatego jeżeli Twoje włosy są zniszczone, rozważ zakup suszarki o mocy poniżej 2000W, która umożliwi delikatne suszenie. Z kolei w przypadku posiadaczek krótkich włosów wystarczająca będzie suszarka o mocy poniżej 1800W. Przed zakupem suszarki warto również sprawdzić, czy urządzenie zostało wyposażone w regulację temperatury i prędkości nawiewu. To ważne funkcje, które pozwolą Ci na dopasowanie parametrów suszenia do stanu i rodzaju włosów.

Praktyczne nakładki do modelowania włosów

W sklepach często możemy znaleźć suszarki z wyposażeniem dodatkowym w postaci praktycznych nakładek do suszenia włosów. Końcówki, które najczęściej znajdują się w zestawie z suszarką, to koncentrator i dyfuzor. Koncentrator to wąska nakładka, która skupia powietrze na małym obszarze włosów, co skutecznie usprawnia suszenie. Koncentrator idealnie sprawdza się również do modelowania i prostowania włosów przy pomocy szczotki. Z kolei dyfuzor to okrągła końcówka z wypustkami, przeznaczona do suszenia włosów kręconych. Umożliwia ułożenie pięknych loków, zwiększa objętość włosów u nasady i zapobiega ich puszeniu.

Suszarka do włosów – funkcje dodatkowe

Profesjonalna suszarka może być wyposażona w różne funkcje dodatkowe. Ciekawe funkcje to przede wszystkim generator jonów ujemnych, powłoka keratynowa, składana rączka oraz zimny nadmuch, który domyka łuski włosów. Warto zwrócić uwagę m.in. na suszarkę Philips SenseIQ, która posiada czujnik nawilżenia włosów.

Gdzie kupić suszarkę do włosów?

Duży wybór suszarek do włosów znajdziesz w sklepach z artykułami AGD/RTV. Znajdziesz tam nie tylko suszarki, ale także inne urządzenia, takie jak prostownica Philips SenseIQ czy depilator Philips Lumea. Dzięki temu możesz zrobić kompleksowe zakupy urodowe!

Jeżeli chcesz kupić praktyczny produkt do włosów, suszarki to najlepszy wybór. Zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia, zwróć uwagę na typ suszarki i funkcje dodatkowe urządzenia. Pamiętaj, że dobra suszarka to przede wszystkim suszarka dopasowana do potrzeb Twoich włosów.

Najpopularniejsze stroje kąpielowe w sezonie 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *