Trendy kosmetyczne 2021. Jakie kosmetyki kobiety pokochały w tym roku?

Branża beauty od lat przeżywa ewolucję. W niemal każdej dziedzinie życia staramy się wrócić do korzeni. Wybuch pandemii dał nam sygnał, by zatrzymać się, a także spojrzeć łaskawszym okiem na naszą planetę. Nie bez powodu coraz bardziej popularne stają się kosmetyki naturalne. Ekologia to główny nurt, który utrzymuje się od dłuższego czasu.

Kosmetyki organiczne i naturalne – czym się różnią?

Kosmetyki organiczne często mylone są z naturalnymi. Mianem tych drugich nazywamy wszystkie produkty pochodzenia naturalnego, czyli zawierające składniki zwierzęce, roślinne i mineralne. Skład takiego kosmetyku dopuszcza substancje pochodzenia syntetycznego, jednak są to niewielkie ilości. Nieco inaczej jest w przypadku kosmetyków organicznych – tutaj normy są znacznie bardziej restrykcyjne. Kosmetyki organiczne:

  • nie mogą zawierać barwników, konserwantów ani sztucznych zapachów
  • nie mogą być testowane na zwierzętach
  • nie powinny zawierać w składzie olejów, emulgatorów PEG, silikonów, a także pochodnych ropy naftowej (tak, to częsty składnik drogeryjnych kosmetyków!)

Luksusowe kosmetyki naturalne to ukłon w stronę ekologii i najwyższa skuteczność działania. To produkt bezkompromisowy – do ich są wykorzystywane jedynie substancje najwyższej jakości: ekstrakty roślinne, wody kwiatowe oraz specjalnie wyselekcjonowane oleje. Polki pokochały kosmetyki premium, gdyż bez wychodzenia z domu (a to jest utrudnione w dzisiejszych czasach) mogą zapewnić sobie pielęgnację prawie jak z salonu kosmetycznego. 

Kosmetyki wegańskie

Coraz większa liczba produktów jest definiowana jako kosmetyki wegańskie. Co to właściwie oznacza? W tym kosmetyku nie znajdziemy żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego. Oprócz klasycznego mleka i miodu, na zakazanej liście są np.:

  • nić pajęcza
  • śluz ślimaka
  • jedwab
  • lanolina

Dieta wegańska, zdrowe odżywianie to styl życia popularyzowany przez influencerów w mediach społecznościowych. Musiało to pociągnąć za sobą zmiany w trendach kosmetycznych.

Kosmetyki koreańskie

Kosmetyki koreańskie od dłuższego czasu są w centrum zainteresowania Polek. Wszystko zaczęło się od zachwytu idealnie gładką cerą Azjatek. Produkty sprowadzane zza wschodniej granicy mają rzeszę swoich zwolenniczek. Dzięki naturalnym składnikom aktywnym, kosmetyki te nawilżają, odmładzają i wręcz naprawiają skórę. 

Podsumowując – króluje ekologia, szacunek dla zwierząt oraz zaniechanie stosowania agresywnych substancji chemicznych. Ten trend wciąż się rozwija, a rynek kosmetyczny idzie w dobrym kierunku.

Kosmetyki luksusowe naturalne, organiczne i wegańskie znajdziecie w sklepie: https://4seasonsbeauty.pl/

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – czym jest i gdzie szukać pomocy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *