Wypadanie włosów – jak znaleźć przyczynę i poradzić sobie z problemem?

Większość osób nie zdaje sobie sprawy, jakie to szczęście mieć bujną i zdrową czuprynę. Wszystko ulega przewartościowaniu, kiedy dopadają nas problemy ze skórą głowy i nadmiernym wypadaniem włosów. Od stanu naszych włosów zależy samopoczucie, a co za tym idzie – komfort życia. Wypadanie włosów i choroby skóry głowy i włosów powodują obniżenie poczucia własnej wartości. Czy wiesz, że można skutecznie z tym walczyć? Nie wahaj się. Znajdź specjalistę w diagnozowaniu schorzeń skóry głowy i rozpocznij leczenie.

Trycholog – Katowice, gdzie szukać specjalisty z doświadczeniem w diagnozowaniu schorzeń skóry głowy i włosów?

Na terenie Katowic działają specjaliści z zakresu leczenia chorób skóry głowy: trycholog Katowice, dermatolog Katowice.

Na początek warto wyjaśnić, kim właściwie jest trycholog. Jest to specjalista, zajmujący się skórą głowy oraz włosami. Jego praca polega na dokładnej analizie stanu skóry głowy oraz włosów. Jest to niezbędne przy diagnozowaniu chorób skóry głowy i przyczyn problemów z wypadaniem włosów. Do najczęściej spotykanych problemów należą: łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łuszczyca. Niemniej coraz większe żniwo zbiera także łysienie – nie tylko wśród mężczyzn (łysienie androgenowe), ale i wśród kobiet.

A zatem: jak i gdzie szukać trychologa? Przede wszystkim potrzebny jest specjalista trycholog z wieloletnim doświadczeniem w diagnozowaniu tego typu schorzeń. Warto zwracać uwagę na doświadczenie wybranego specjalisty. Połączenie rozległej wiedzy z praktyką pozwala stawiać właściwą diagnozę. Dobry trycholog zaoferuje kompleksowe badania, w tym przede wszystkim dokładny wywiad, trichogram, analizę pierwiastkową włosa, badanie mykologiczne, badanie za pomocą mikrokamery, a także badania krwi z rozmazem.

Warto odwiedzić także dermatologa. W gabinecie można się poddać serii skutecznych zabiegów trychologicznych, do których należy mezoterapia igłowa skóry głowy.

Jak poradzić sobie z problemem wypadania włosów?

Przede wszystkim trzeba ocenić kondycję włosów i ustalić przyczynę problemów z wypadaniem włosów. Kluczowe są zatem wyniki badań i analiza przeprowadzona u specjalisty – trychologa. Przydatna będzie również konsultacja z dermatologiem. To właśnie specjaliści – po zdiagnozowaniu problemu – ustalają plan leczenia. Warto wiedzieć, że tylko takie działania są skuteczne i przynoszą oczekiwane efekty. Domowe sposoby nie są skuteczne, a powodują jedynie większą frustrację.

Trycholog – w zależności od konkretnego problemu – może zaoferować różne zabiegi pielęgnacyjne. W procesie powrotu do stanu sprzed choroby ważna jest systematyczność i regularna pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami. Do cenionych zabiegów należą peelingi skóry głowy, a także zabieg masażu głowy przy użyciu odpowiednich preparatów. Stosowane w gabinetach kosmetyki są bogate w cenne składniki; zawierają m.in. oleje, witaminy i minerały. Oczywiście to specjalista trycholog dobiera zestaw odpowiednich preparatów, których działanie będzie skuteczne przy danym problemie – czy będzie to łupież, swędząca skóra głowy, łysienie czy zmiany łuszczycowe. Świetne rezultaty przynoszą także zabiegi medycyny estetycznej, w tym te z zakresu mezoterapii igłowej oraz osocza bogatopłytkowego.

Odpowiednie zabiegi i wysokiej jakości kosmetyki doprowadzą do uzyskania założonych efektów terapeutycznych.

Wypadanie włosów – najczęstsze przyczyny

Można wymienić co najmniej kilka najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Warto wiedzieć, że kondycja włosów to wypadkowa różnych czynników. Nieodłącznym elementem tej całości jest zarówno łodyga włosa, jego cebulka, ale i skóra głowy.

Problemy z włosami i skórą głowy wiążą się najczęściej z:

  • łysieniem androgenowym
  • łojotokowym zapaleniem skóry głowy
  • łuszczycą
  • zaburzeniami hormonalnymi
  • problemami z tarczycą

Specjalista pomoże dopasować odpowiednie leczenie i zadba o zdrowe włosy

Wsparcie specjalisty i opracowany na podstawie indywidualnej analizy plan leczenia pomoże uporać się ze wszelkimi problemami skóry głowy. Jak już wspominaliśmy – istotną kwestią jest właściwa pielęgnacja przy pomocy kosmetyków oraz produktów leczniczych. Najczęściej stosowane są również zabiegi pielęgnacyjne; z zakresu trychologii oraz medycyny estetycznej.

Czasem warto zastanowić się również nad przeszczepem włosów. Jest to coraz popularniejsze – a co najważniejsze skuteczne i efektywne – rozwiązanie. Specjaliści sięgają po tę metodę najczęściej w przypadku pacjentów borykających się z łysieniem androgenowym.

W wielu przypadkach wystarczy jednak postawienie trafnej diagnozy i rozpoczęcia odpowiedniego leczenia.

Zdrowe włosy – sposoby pielęgnacji włosów

Nie da się dbać o zdrowe włosy bez zadbania o skórę głowy. Przy kłopotach z wypadaniem włosów należy zaś nie tylko opanować i powstrzymać proces utraty włosów, ale także zmobilizować mieszki włosowe do pracy, tak by włosów przybywało.

Po pierwsze należy zadbać o postawienie diagnozy i wyeliminowanie przyczyn wypadania włosów. Warto przy tym wiedzieć, że niebagatelny wpływ na ich kondycję ma tryb życia – przepracowanie, permanentny stres, złe odżywianie, niedobór witamin i minerałów. Dobrze więc suplementować witaminy, jeżeli nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich organizmowi z pożywieniem.

Bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków. Bez obaw; pomoże w tym specjalista trycholog. Preparaty dobiera się do konkretnego problemu skóry głowy. Maski, odżywki i oleje również pod kątem porowatości włosów. Nawet po uporaniu się z problemem warto również raz na jakiś czas skorzystać z profesjonalnego zabiegu w gabinecie trychologa czy dermatologa.

Obuwie dla dzieci do zadań specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *