Jak przygotować się na wiosenne słońce?

Wiosenna pogoda kojarzy nam się przede wszystkim z powrotem słonecznych dni. To może być więc idealny moment na to, aby przyjrzeć się lepiej naszej rutynie pielęgnacyjnej. Czy posiadamy w kosmetyczce kremy z SPF-em o odpowiedniej ochronie? Czy wiemy, jak zregenerować skórę po zimie? Sprawdź, jakie zmiany warto już teraz wprowadzić do codziennej pielęgnacji!

Rutyna pielęgnacyjna – czy powinna zmienić się wraz z wiosną?

Wiele mówi się o tym, że wraz ze zmianą pory roku warto wprowadzić pewne modyfikacje do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Okazuje się, że w wielu przypadkach aktualizacja kosmetyczki rzeczywiście jest potrzebna, ponieważ nasza cera często reaguje na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Po okresie mrozu i niskich temperatur czas na wiosnę, podczas której szczególną uwagę warto zwrócić na ochronę przed słońcem oraz regenerację i odbudowę po czasie mrozów i suchego powietrza.

Wiosenne słońce – zadbaj odpowiednio o swoją skórę

W okresie wiosennym bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób zregenerować skórę. W czasie zimy niemało czasu przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach z suchym powietrzem. Należy więc dostarczyć cerze składników aktywnych o działaniu nawilżającym, regenerującym oraz przyspieszającym odbudowę. Niekiedy konieczne jest też złagodzenie podrażnień.

Podstawą wiosennej pielęgnacji okazuje się natomiast ochrona przeciwsłoneczna. Chociaż jest ona niezbędna przez cały rok, to jednak w okresie wiosennym dzień staje się dłuższy, a my więcej czasu spędzamy na zewnątrz.

Długa ekspozycja na światło słoneczne bez ochrony prowadzi do szybszego starzenia się skóry. Jest to tak zwane fotostarzenie. Aby go uniknąć, należy dołączyć do porannej pielęgnacji takie produkty, jak chociażby ochronny krem z filtrem mineralnym. Ważne, aby nakładać go codziennie we wskazanej przez producenta ilości.

Produkt ten może nie tylko chronić nas przed słońcem, ale również stanowić idealną bazę pod makijaż. Im więcej wartościowych składników aktywnych (może być to na przykład nawilżający pantenol czy działający przeciwzapalnie niacynamid), tym lepiej dla naszej cery!

Makijaż na wiosnę, czyli krem BB z SPF

Jeżeli chcesz dodatkowo chronić swoją skórę przed działaniem słońca, nawet w momencie, gdy aplikujesz na skórę produkty kolorowe, postaw na krem BB SPF 15 lub SPF 30. Oto kosmetyk, który nie tylko daje tworzy barierę przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych, ale pozwala również ujednolicić koloryt skóry. Cera wygląda na świeżą i promienną.

Krem BB to znacznie lepszy wybór od ciężkiego, mocno kryjącego podkładu. Daje naturalny efekt rozświetlenia. Pamiętaj jednak, aby delikatnie przypudrować skórę, jeżeli masz problem z jej nadmiernym świeceniem. Możesz również zaaplikować ulubiony bronzer czy róż, które dodadzą twarzy koloru!

Wraz z wiosną wraca moda na cerę muśniętą słońcem, a efekt ten możesz uzyskać przy pomocy wymienionych kosmetyków. Jeżeli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej o wiosennej pielęgnacji i poznać produkty odpowiednie dla potrzeb Twojej skóry – koniecznie sprawdź ofertę marki ASOA.

Wszystko, co musisz wiedzieć o profesjonalnych dermokosmetykach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *